ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ

Ένα Forum ανταλλαγής πολιτικών σκέψεων προτάσεων και ιδεών σε ότι έχει να κάνει με την πολιτική κατάσταση... Ένας χώρος ανάπτυξης του λαϊκού κινήματος για ένα καλύτερο αύριο.


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα αστικά ΜΜΕ στην υπηρεσία των φασιστικών και νεοφασιστικών πολιτικών δυνάμεων...

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE

Πριν μερικές ώρες κάνοντας ΖΑΠΙΝΓΚ στην τηλεόραση μου κάποια στιγμή ήρθε και η σειρά να πιάσω το ΚΟΝΤΡΑ ΤΣΑΝΕΛ την στιγμή που αυτό είχε την γνωστή εκπομπή αυτού του ανεκδιήγητου Στέφανου Χίου ... αυτό φυσικά που με έκανε και την είδα για κάμποση ώρα ήταν η νεκρανάσταση του γνωστού και μη εξαιρετέου από την προβολή του στα διάφορα κανάλια του Παπά Τσάκαλου... ο οποίος μέσα στο παραλήρημα του ενώ το θέμα ήταν άσχετο να βρίζει το ΚΚΕ και την ΓΓ του αλλά και κάποια στελέχη του....
Ενημερωτικά να σας αναφέρω ότι η εν λόγο εκπομπή έχει τον τίτλο ... Στον ιστό της αράχνης .... Και έτσι να σας αναφέρω εγκυκλοπαιδικά για τους νεότερους που δεν το γνωρίζουν επί Χούντας υπήρχε εκπομπή στο ραδιόφωνο με τον ίδιο τίτλο και είχε θεματολογία της ζητήματα σχετικά με τον αντί κομμουνισμό...
Αυτός ο γελοίος τύπος που το παίζει δημοσιογράφος και συνεχώς μέσα στης εκπομπές του καυχιέται ότι θα είναι και υποψήφιος με το ΛΑΟΣ ενώ ταυτόχρονα στην τελευταία του εκπομπή συνεχώς ανέφερε ότι και ο Παπάς θα είναι υποψήφιος με το ΛΑΟΣ ένας Παπάς που στην ουσία για όσους τον ξέρουν είναι ένας νέος Γκαίμπελς προβοκάτορας... μάλιστα στην ενορία του κάποτε έλεγε ότι είναι οπαδός του ΚΚΕ...
Όμως δεν θα σταθώ στον παπά αλλά στον γελοίο αυτό δημοσιογράφο που αυτό που συνεχώς κάνει μέσα από της εκπομπές του είναι αποκλειστικά ο αντί κομμουνισμός ακόμα και μια κατσίκα να κλάσει με το ΚΚΕ και τα στελέχη του τα βάζει γιατί έκλασε η κατσίκα....
Πριν μερικούς μήνες και συγκεκριμένα τον Μάιο σε κάποια εκπομπή του είχε θέμα για την εγκληματικότητα και τους μετανάστες και φυσικά για αυτόν ο φταίχτης γνωστός ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ και φυσικά μέσα στο τσουβάλι και το ΚΚΕ και έτσι σκέφτηκα να του την στήσω με σκοπό να τον ξεφτιλίσω μια μέρα...
Έκανα μια παρέμβαση και του είπα ότι για την αύξηση της εγκληματικότητας ο βασικός υπεύθυνος είναι η ίδια η πολιτεία και οι εντεταλμένες υπηρεσίες του που κάνουν τα στραβά μάτια και αφήνουν στο απυρόβλητο της εστίες που γύρω από αυτές αναπτύσσεται η εγκληματικότητα και μάλιστα στην περιοχή του κέντρου σε μικρή απόσταση από το ΑΤ της Ομονοίας οργιάζει η πορνεία αλλά και η μετατροπή διαφόρων καταστημάτων ακόμα μέχρι και ψησταριές σε λέσχες παράνομου τζόγου και φυσικά τα γνωστά φρουτάκια....
και στα επόμενα ποστ σας παραθέτω τον διάλογο που μου άνοιξε δήθεν για να βγάλει αυτό το ζήτημα στην επιφάνεια κάτι φυσικά που δεν έχει κάνει και μάλιστα και εγώ από την πρώτη στιγμή ήμουν σίγουρος ότι δεν θα το κάνει...

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ.

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE

john saligkaros
1 Μαϊ

προς makeleio.xios
Αυτές της ημέρες σε περιοχές του κέντρου της Αθήνας έγιναν σκούπες για το παρ εμπόριο την πορνεία παράνομη μετανάστευση.. λένε μαζέψανε καμιά εβδομηνταριά και έλυσαν το πρόβλημα δηλαδή;
Σήμερα κατέβηκα από περιέργεια στο κέντρο και ότι παράνομο είναι στην θέση του.. δηλαδή η πώληση ναρκωτικών καλά κρατεί... περνάει η ομάδα ΔΙΑΣ την κάνουν για λίγο οι εμπόροι και σε 5 λεπτά στα πόστα τους...
Γύρω από το ΑΤ Ομονοίας σε μια ακτίνα 300 μέτρων έχουν μετατραπεί καμιά εικοσαριά καφενεία ψησταριές και άλλα καταστήματα σε φρουτάδηκα με παράνομους κουλοχέρηδες όλα τα μαγαζιά στην θέση τους και ανοιχτά... στα περισσότερα μάλιστα πορτιέρηδες έχουν αναλάβει τσιγγάνοι η ΡΟΜ κυρίως από την Βουλγαρία (Ευρωπαίοι και αυτοί) όπως θέλεις πάρε το οι οποίοι οι περισσότεροι στα γύρω πεζοδρόμια έχουν βγάλει στο κλαρί της γυναίκες τους και της κόρες τους δηλαδή και οι πόρνες στης θέσεις τους παρέα με μερικές Αφρικανές....
Τώρα αν θέλεις και άλλα να σου γράφω για εβδομάδες.

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE

stefanos xios makeleio.xios@gmail.com
2 Μαϊ

προς Εμένα
ΔΩΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΦΙΛΕ. ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ .ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ; ΚΑΜΙΑ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ; ΠΟΥ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ; ΚΑΛΗ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΟΥ.


ΤΟ ΑΤ ΟΜΟΝΟΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ;


( Και τι με ρωτάει ο κόπανος αν εγώ ξέρω αν το ΑΤ Ομονοίας είναι στο κόλπο)

4Τα αστικά ΜΜΕ στην υπηρεσία των φασιστικών και νεοφασιστικών πολιτικών δυνάμεων... Empty Η επομένη απάντηση μου... Παρ Δεκ 16, 2011 7:24 pm

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE

john saligkaros
2 Μαϊ

προς stefanos
δεν ξέρω αν η αστυνομία είναι στο κόλπο όμως όλα αυτά είναι γύρω από την περιοχή εκεί... το απόγευμα θα σου στείλω ακόμα και φωτογραφίες αν μπορέσω να βγάλω.

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE


john saligkaros
2 Μαϊ

προς stefanos
Λοιπόν πάρε κάποιες διευθύνσεις, ονόματα μαγαζιών και κάποια στοιχεία και γεγονότα...
1ο το ποιο μακρινό μαγαζί από το ΑΤ όμως σχετικά κοντά στο δημαρχείο της οδού Λιοσίων... (1) αυτό είναι μαγαζί που έχει ανοίξει πριν ένα μήνα περίπου... μέχρι τότε λειτουργούσε σαν καφενείο και τα Σαββατοκύριακα τραγουδούσαν κυρίως Βούλγαροι και γινόταν κάτι σαν μπουζουξίδικο... πριν όμως 2 με 3 μήνες είχε γίνει σε ένα διπλανό μαγαζί που το είχαν κάποιοι Αλβανοί και δούλευε και αυτό με μουσική για Βούλγαρους είχε γίνει μια δολοφονία Αλβανού εκεί ίσως την έχεις υπ όψιν σου... τώρα το ένα έχει μετατραπεί σε κατάστημα με κουλοχέρηδες...
2ο ποιο κάτω στην οδό Ακομινάτου (1) λειτουργεί κατάστημα με κουλοχέρηδες...
3ο Φαβιέρου και Μάγερ κατάστημα ψητοπωλείων έχει μετατραπεί σε μαγαζί με κουλοχέρηδες, ιδιοκτήτης Σύριος το όνομα του (1)... μάλιστα πάνω από τους κουλοχέρηδες είναι αναρτημένες 2 φωτογραφίες που είναι ο ίδιος φωτογραφημένος μαζί με τον σημερινό πρωθυπουργό, τον σημερινό πρόεδρο της δημοκρατίας το συχωρεμένο τον Γιαννόπουλο και κάνα δυο ακόμα πρώην πρωτοκλασάτα στελέχη του ΠΑΣΟΚ... το άτομο αυτό έχει παρελθόν διατηρούσε και άλλα μαγαζιά μπαράκια κλπ... αλλά το βασικότερο που μου είχε εκμυστηρευτεί παλαιότερα μια Βουλγάρα που εργαζόταν σε αυτόν 10 χρόνια ότι ο τύπος διατηρούσε στο πατάρι του μαγαζιού υπολογιστές και κατασκεύαζε πλαστές βίζες και άλλα ταξιδιωτικά έγγραφα και κάποια φορά που είχε κάνει ντου η ασφάλεια είχε προλάβει και τα είχε εξαφανίσει μια Ουκρανή που εργαζόταν εκεί και συζούσε και μαζί του και η οποία εργάζεται ακόμα εκεί.. όνομα Βέρα... σε αυτό το μαγαζί απασχολούνται 3 με 4 γυναίκες ανασφάλιστες... αξίζει να σημειώσω ότι η Βουλγάρα που προανέφερα έχει πεθάνει πριν μερικούς μήνες και η αιτία ήταν ότι είχε καρκίνο στον μαστό και δεν είχε ασφάλεια να πάει για χειρουργείο μαστεκτομή με αποτέλεσμα να της γίνει μετάσταση να την κτυπήσει στον εγκέφαλο και να πεθάνει...
Επίσης το άτομο πριν βάλει τους κουλοχέρηδες χρόνια πολλά είχε κάτι μηχανάκια μικρά που είναι σε μέγεθος και μια δυο φορές που είχε πάει η αστυνομία συνήθως συλλάμβανε κάτι άτομα Έλληνες άστεγους που μένουν στο ξενοδοχείο αστέγων της Χαλκοκονδύλη με ένα αντάλλαγμα ένα πιάτο φαγητό και λίγο κρασί...
4) Ποιο κάτω από αυτό υπάρχει μαγαζί με κουλοχέρηδες στην οδό Μάγερ (1)μικρό καφενείο πριν το εί και αυτό ο Σύριος τώρα η το έχει ακόμα ο ίδιος η κάποιοι Αλβανοί...
5) Μά και Β Ο όνομα (1).. και εκεί κουλοχέρηδες και συχνάζουν κυρίως Ρουμάνοι με ειδικότητα στης διαρρήξεις και πόρνες επίσης ενώ μαζί με το προηγούμενο και μερικά άλλα μαγαζάκια που υπάρχουν εκεί δίπλα αποτελούν το ορμητήριο Αράβων κυρίως που κάνουν κλοπές σε αυτοκίνητα με την μέθοδο της απασχόλησης του οδηγού εμένα προσωπικά μου έκλεψα δυο κινητά πρίν 14 μήνες μεγάλης αξίας.... καθώς επίσης και ορμητήριο πολλών που επιτίθενται κυρίως σε γυναίκες και τους κλέβουν τσάντες και αλυσίδες....
6) Καφενείο στην οδό Μενά (1) στο πλάι του Εθ θε το πρώην καφενείο των μ(1)ν έκλεισε και ο νέος ιδιοκτήτης το μετέτρεψε σε κατάστημα με κουλοχέρηδες....
7)Στην οδό Χαλ(1) έχει ανοίξει πρόσφατα κατάστημα με κουλοχέρηδες το όνομα του καταστήματος λίγο εξωτικό νομίζω μ....
CoolΔίπλα από το προηγούμενο στον (1) κατάστημα με κουλοχέρηδες πρώτα δούλευε με μουσική για Βούλγαρους το έχει Έλληνας όνομα (1) (λένε ότι είναι ρ της(1) α) έχει περίπου γύρω στα 40 μηχανάκια αυτό και είναι έντονη η παρουσία Βουλγάρων ΡΟΜ το ίδιο και στο προηγούμενο και είναι ορμητήριο με πόρνες από την Βουλγαρία κυρίως ΡΟΜ και αυτές και της προάγουν συνήθως οι ίδιοι οι άντρες τους και οι πατεράδες τους... (Μιλάμε για Ευρωπαίους με βούλα)...
9)κλείνω με κατάστημα στην γωνία Βερανζέρου και Μάρνης πρώην Ιντερνετ καφέ και εκεί έντονη παρουσία Βουλγάρων ΡΟΜ νομίζω το όνομα του είναι μοκαφε....

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ........ Αν θέλεις αργότερα να σου λύσω την απορία πως ξεφυτρώνουν τα κατά δεκάδες μαγαζιά (μίνι μάρκετ, καφενεία,μπαράκια ρούχα κλπ ) από αλλοδαπούς και πως βρίσκουν τα χρήματα αλλά και κατά πόσο συμβάλουν στην απαξίωση των Ελληνικών προϊόντων..... η πως πωλούνται προϊόντα εισαγόμενα από την Βουλγαρία φορτωμένα με συντηρητικά τύπου Ε η προιόντα που αναφέρουν την ονομασία Μακεδονικό λουκάνικο η Μακεδονικό σαλάμι... και και Βουλγάρικα τυριά που τα αναγράφουν φέτα...

Μετά λέμε γιατί έχει γίνει γκέτο το κέντρο ένα θα σου πω με μαγαζιά αλλοδαπών που αποτελούν πυρήνες που συρρέουν σε αυτά χιλιάδες αλλοδαποί και μαλιστα μαγαζιά που έχουν γίνει με επιδότηση ΟΑΕΔ...


Όπου υπάρχει το (1) έχω σβήσει ονόματα και διευθύνσεις για λόγους προσωπικών δεδομένων...

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE

stefanos xios makeleio.xios@gmail.com
2 Μαϊ

προς Εμένα
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΨΑΞΩ.

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ, ΜΑΦΙΑ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΦΙΛΕ.


ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE


john saligkaros
10 Μαϊ

προς stefanos
Με αφορμή την σημερινή δολοφονία του 44χρονου... αυτή είναι απόρροια της συνεχούς δημιουργίας εστιών που συσσωρεύει σε αυτές της γειτονιές παράνομους αλλοδαπούς... είναι η συνεχείς έκδοση αδειών λειτουργίας καταστημάτων κυρίως από τον δήμο Αθηναίων.... και μάλιστα πολλοί από αυτούς έχουν ανοίξει τα μαγαζιά με επιδοτούμενα προγράμματα από τον ΟΑΕΔ που ποτέ δεν γίνονται γνωστά στους Έλληνες ανέργους ενώ μέσω κυκλωμάτων λογιστών και δικηγόρων τα προγράμματα αυτά πωλούνται σε αλλοδαπούς και ανοίγουν μαγαζιά τα οποία γίνονται στέκια αλλοδαπών που κάνουν την περιοχή κόλαση... στο συγκεκριμένο σημείο όχι βράδυ δεν τολμάς να κυκλοφορήσεις αλλά ούτε καν στης 10 το πρωί...

Στις 2 Μαΐου 2011 9:40 μ.μ., ο χρήστης john saligkaros <saligaros55@gmail.com> έγραψε:

8Τα αστικά ΜΜΕ στην υπηρεσία των φασιστικών και νεοφασιστικών πολιτικών δυνάμεων... Empty Η τελευταία του απάντηση.. Παρ Δεκ 16, 2011 7:39 pm

saligaros

saligaros
BRONZE
BRONZE


stefanos xios makeleio.xios@gmail.com
11 Μαϊ

προς Εμένα
ΔΙΚΑΙΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΦΙΛΕ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ.

Σ.Χ


ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΞΕ ΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΔΙΚΑ ... ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΠΟΡΝΕΙΑ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης